Trening obwodowy w wodzie

Trening obwodowy w wodzie

Zastanawialiście się kiedyś jakie zajęcia w wodzie spalają najwięcej kalorii?

Który proponowany przez nas trening jest najbardziej intensywny?

Jakie zajęcia mogą zastąpić siłownie, przynieść podobne rezultaty bez ryzyka kontuzji?

Trening obwodowy w wodzie to tzw. siłownia w wodzie, czyli zajęcia na sprzęcie: orbitrek, rower oraz bieżnia. Uczestnik w czasie jednego treningu ćwiczy na każdym przyrządzie po ok. 15-20 min., na którym oprócz ruchów wymuszonych przez mechanizm przyrządu wykonuje dodatkowe ćwiczenia zadane przez instruktora.

Nie jest to dobrze znany bywalcom siłowni trening stacyjny, gdzie ćwiczący angażuje wszystkie partie ciała. W tym przypadku skupiamy się na kończynach dolnych, a w mniejszym stopniu na pozostałych obszarach.

Orbitrek. Przyrząd, angażujący ok. 80% mięśni. Pracują kończyny dolne i górne, wzmacnia się mięśnie brzucha oraz grzbietu. Angażowane są również mięśnie stabilizujące tułów. Dzięki temu, że sprzęt jest w wodzie, ćwiczący może być w pozycji niskiej i dodatkowo poprawić ruchomość stawu ramiennego, poprzez wykonywanie odpowiednich ćwiczeń.

Na tym stanowisku wymodelujesz pośladki, wysmuklisz nogi, zredukujesz cellulit. Wysoka intensywność, interwały przyspieszą metabolizm i spalą kalorie.

Rower. Jest to połączenie aqua aerobicu z jazdą na rowerze stacjonarnym. Jazda na rowerze wzmacnia organizm, poprawia kondycję układu sercowo-naczyniowego, spala kalorie. Dodatkowo świetnie wysmukla nogi, zwiększa ruchomość stawów kolanowych.

Bieżnia. Aqua jogging ma bardzo dobry wpływ na układ mięśniowy i kostny. Na bieżni nie tylko biegniesz, wykonujesz ćwiczenia we wszystkich płaszczyznach, a sam sprzęt służy jako element podporowy. Zwiększasz zakres ruchów stawów biodrowych przez wypady, wykroki do boku, czy zeskoki obunóż.

Dodatkowo może być tak, że Trening Obwodowy w wodzie urozmaicany jest różnymi przyrządami o zwiększonej wyporności. 

Dzięki ćwiczeniom na każdym z tych przyrządów redukujesz tkankę tłuszczową i poprawisz kondycję. Zajęcia są bezpieczne dla stawów i kręgosłupa, woda amortyzuje wstrząsy i dzięki sile wyporu sprawia, że ciało jest lżejsze umożliwiając łatwe wykonywanie ćwiczeń osobom otyłym, którym jakikolwiek wysiłek fizyczny sprawia trudność. Zwiększają się zdolności motoryczne i koordynacyjne.

Jak przygotować się do zajęć w wodzie?

Proste! Wystarczy kostium kąpielowy oraz gumowe buty do wody, które zwiększą przyczepność i stabilność stóp  podczas korzystania ze sprzętu.

Pakuj torbę, bierz dobry nastrój i znajomych, do zobaczenia na zajęciach!

>>>SPRAWDZ AKTUALNY GRAFIK <<<

WRÓĆ DO ARTYKUŁÓW >>>>

 

Pozdrawiam

Beata 😉  

Copyright © All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: Digital-it.pl