Dlaczego Aqua Aerobik?

Dlaczego Aqua aerobik?

Często zadajemy pytania, dlaczego aqua aerobik? Czy to odpowiednia forma aktywności fizycznej? Dla kogo jest polecana? Jak rozpocząć swoją przygodę z aqua fitnessem? Co należy wiedzieć? Jakie korzyści wynikają z uczestnictwa w zajęciach Aqua Aerobiku?

Aktywność fizyczna w środowisku wodnym jest jedną z najbezpieczniejszych form wysiłku. Ćwicząc, nasz organizm jest poddany sile wyporu, dzięki czemu każdy wykonywany ruch jest w odciążeniu. Zakres ruchu jest większy, sprawia mniejszą trudność i nie przysparza dolegliwości bólowych. Zajęcia w wodzie są bez urazowe, nie niosą za sobą dużego ryzyka kontuzji czy zakwaszenia mięśni, jak przy aktywnościach podejmowanych tzw. „na sucho”.

Woda, a właściwie ciśnienie hydrostatyczne, wywiera duży wpływ na ruchy klatki piersiowej – utrudnia wdech, a ułatwia wydech. Ucisk wody na tkanki miękkie stanowi swoisty hydromasaż, daje uczucie odprężenia, działa hartująco, tonizująco i pobudzająco, zmniejsza napięcie tkanki mięśniowej oraz łagodzi nerwobóle.

Aqua aerobik to w dużej mierze ćwiczenia ogólnorozwojowe, poprawiające siłę i uelastyczniając mięśnie, zwiększa mobilność układu ruchu oraz wytrzymałość układu krążenia. Zajęcia prowadzone są przy dynamicznej muzyce z wykorzystaniem przyborów wypornościowych, które uatrakcyjniają czas i zwiększają obciążenie. Wysoka intensywność treningu przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej oraz zwiększa wydolność tlenową organizmu. Dzięki temu sylwetka staje się bardziej wymodelowana, a widoczność uciążliwego cellulitu znacznie zredukowana. Skóra jest bardziej jędrna i nawilżona, a nasze ogólne samopoczucie jest lepsze, znika stres i napięcie.

Zajęcia w wodzie nie mają ograniczeń wiekowych.

Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie pod względem intensywność i obciążania. Dla początkujących, seniorów, bądź osób, które nie potrafią pływać najlepszym rozwiązaniem będą zajęcia „zdrowy kręgosłup, sprawne stawy„. Jest to trening o niskiej intensywności, skoncentrowany na poprawności wykonania ruchu, na odpowiednim napięciu mięśni. Osoby przychodząc na te zajęcia mogą oswoić się z basenem, nauczyć się jak współgrać z otaczającą ich wodą, aby wiedzieć jak wykorzystać stawiany przez nią opór oraz kiedy się poddać.

Aqua aerobik jest jedną z tańszych form aktywności fizycznej. Aby wziąć udział w zajęciach nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, ani przygotowania. Wystarczą wygodny, niekrępujący ruchów kostium kąpielowy, ręcznik oraz klapki, aby móc w bezpieczny sposób poruszać się po basenie. Dla własnej wygody uczestnik może być wyposażony w czepek oraz gumowe buty do wody.

Teraz już nie powinieneś mieć wątpliwości czy aqua aerobik są zajęciami odpowiednimi dla Ciebie.

Zadzwoń do nas i wybierz swój trening. 

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA w AQUA FORMA

>>>SPRAWDZ AKTUALNY GRAFIK <<<

Zmobilizuj siebie i znajomych!

Pozdrawiam!

Beata Lipiec

>>>SPRAWDZ AKTUALNY GRAFIK <<<

WRÓĆ DO ARTYKUŁÓW >>>>

Copyright © All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: Digital-it.pl